Login
Teams & Schedules
Help Center
Gaming
Tournament
Team Schedules - 14U BOYS RIAS
Butts County DLS - Shurtz -- (0Y219-01RB14-0085)
Bracket
ALL
A
Tie Breaker
Cards
Club
Info
Group -- A
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Points Adj
Total
Points
Goal Diff
Goals Against
Ylw
Red
Points Detail
A32
: LSA CA United U14B - Coach Solis
5
5
5
5
5
5
5
5
5
x
0
45
35
6
0
0
A40
: NTH MN Mayo Dynamo
5
5
5
5
5
5
5
5
5
x
0
45
30
8
0
0
A44
: Pike FC U14B
5
5
5
5
5
5
5
5
5
0
45
26
6
0
0
A4
: Atlanta Fire United Grey
5
5
2
5
5
5
2
5
5
x
0
39
23
11
0
0
A39
: NTH MN Capraru United
0
5
5
5
5
5
5
5
2
0
0
37
17
21
0
0
A7
: AUSA 14U Green
5
0
5
5
5
0
5
5
2
5
0
37
13
34
0
0
A9
: Butts County DLS - McLendon
5
0
2
5
5
5
2
5
2
5
0
36
15
14
0
0
A56
: TYSA U14B Habibovic
5
5
5
5
0
5
2
5
0
32
17
18
0
0
A23
: GSA South Recreation - 14U B Miller
5
5
5
5
5
0
2
0
5
0
32
17
22
0
0
A29
: JM Tull Mustangs
5
0
5
5
5
0
5
2
5
x
0
32
16
19
0
0
A25
: HCSA Harris - BRU14
5
0
0
0
5
5
5
5
5
0
30
17
12
0
0
A34
: LSA Galaxy United U14B - Coach Hernandez
5
5
0
0
5
5
5
5
x
0
30
13
15
0
0
A57
: Upson SA Rec - B14 - duke
2
5
5
0
5
2
5
5
0
29
15
16
0
0
A15
: Champions United Manchester 14U Boys
5
5
5
5
5
0
2
0
27
10
12
0
0
A50
: Steamers FC - B14U Davie
5
5
0
5
2
5
2
2
0
26
7
14
0
0
A54
: TYSA U14B Bruso
5
0
5
5
5
5
0
0
25
11
22
0
0
A11
: CGSAWR Earthquakes
0
5
5
0
5
5
5
0
0
0
0
25
5
22
1
0
A49
: Sacred Heart United 2005
5
5
5
0
5
0
0
5
0
0
25
1
18
0
0
A6
: Atlanta Fire United White
0
0
0
5
5
5
5
2
2
x
0
24
3
16
0
0
A14
: CGSAWR Robins United
5
2
5
5
5
0
0
0
22
8
10
0
0
A52
: TCSA 14U
5
0
5
0
0
2
5
2
0
19
6
21
0
0
A33
: LSA FC United U14B - Coach Romero
5
5
5
0
2
x
0
17
8
13
0
0
A47
: Rush Renegades u14B
5
0
0
5
2
0
5
x
0
17
1
18
0
0
A3
: Atlanta Fire United Black
5
0
5
5
0
2
0
0
x
0
17
-5
24
1
0
A1
: RYSA Revs 14B
2
5
0
5
0
0
5
0
0
17
-8
54
0
0
A19
: Fugees Soccer Club - BRU14
5
5
5
0
0
x
0
15
5
15
0
0
A12
: CGSAWR HC Wolfpack
5
2
0
0
5
0
2
5
-4
0
15
-1
14
0
0
A24
: HCSA Brackett - BRU14
0
5
0
5
0
5
0
0
0
15
-1
17
0
0
A41
: NTH MN Valentine Strikers
0
0
0
0
5
0
5
0
5
x
0
15
-8
36
0
0
A27
: IAFC 14U Coed Forbes-Roberts/Postero
5
2
0
0
5
x
0
12
-2
17
0
0
A31
: KCSC CANNONS - BR14U - A
0
0
2
5
0
0
0
5
x
0
12
-12
37
0
0
A46
: Rapids FC 14U RIAS Boys
0
5
5
0
0
0
5
-4
0
0
11
-11
40
0
0
A22
: GSA North 14UB3
0
5
5
x
0
10
5
5
0
0
A42
: NTH QP Brower Galaxy
5
0
0
0
0
5
x
0
10
0
13
0
0
A28
: IAFC 14U Coed Porter/Frangos
0
0
0
0
5
0
5
0
10
-6
33
0
0
A13
: CGSAWR Macon United
0
0
0
0
5
5
0
0
10
-14
45
1
0
A55
: TYSA U14B Candelo
0
5
0
2
5
0
-4
0
8
-2
24
0
0
A8
: Bryson Park SC - U14 - Canes-Escalante
5
0
2
0
7
0
9
0
0
A30
: JM Tull Vipers
0
0
5
2
0
x
0
7
-5
15
0
0
A35
: LSA Juventus FC U14B - Coach Marban
0
0
2
5
0
0
x
0
7
-6
21
0
0
A2
: Atlanta Fire U - BRU14
5
0
0
0
2
x
0
7
-10
22
0
0
A21
: GSA North 14UB2
0
5
0
5
-4
0
6
0
12
0
0
A38
: NTH JJB Eagles
5
0
5
0
0
0
0
0
-4
x
0
6
-13
34
0
0
A20
: GSA North 14UB1
0
0
5
0
0
0
0
5
-11
23
0
0
A36
: LSA Newcastle U14B - Coach Luevano
0
0
0
5
0
0
0
5
-15
56
0
0
A43
: NTH QP Minard Bandits
5
2
0
0
0
-4
x
0
3
-15
33
0
0
A10
: Butts County DLS - Shurtz
0
2
0
0
0
0
0
0
0
2
-28
66
0
0
A26
: HCSA Herman - BRU14
0
0
0
0
0
0
0
-4
5
0
1
-22
53
0
0
A51
: Steamers FC - B14U Urumbil
0
0
0
0
x
0
0
-14
29
0
0
A18
: Franklin County - BR14U
0
0
0
0
0
0
x
x
x
x
0
0
-20
39
0
0
A48
: Rush revolution U14B
0
0
0
0
0
0
x
x
0
0
-24
42
0
0
A17
: DDYSC - 14U
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
-31
72
0
0
A37
: Mountain United S.A. - BRU14
-4
0
5
-4
0
0
x
0
-3
-14
28
0
0
A45
: RAFB UNITED U14
0
0
0
0
-4
0
0
-4
0
0
-8
-26
57
1
0
Bracket - Saturday, September 08, 2018
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
650022
Daughtry Park
01:30 PM
1
A10 vs A9
Butts County DLS - Shurtz
1
vs.
Butts County DLS - McLendon
11
Bracket - Saturday, September 15, 2018
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
650049
Daughtry Park
11:30 AM
1
A10 vs A1
Butts County DLS - Shurtz
3
vs.
RYSA Revs 14B
3
Bracket - Saturday, September 22, 2018
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
650080
Daughtry Park
05:00 PM
1
A10 vs A52
Butts County DLS - Shurtz
2
vs.
TCSA 14U
7
Bracket - Sunday, September 23, 2018
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
650150
Pike County
01:30 PM
#1A
A44 vs A10
Pike FC U14B
10
vs.
Butts County DLS - Shurtz
0
Bracket - Saturday, September 29, 2018
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
650108
Daughtry Park
11:30 AM
1
A10 vs A57
Butts County DLS - Shurtz
0
vs.
Upson SA Rec - B14 - duke
11
Bracket - Saturday, October 13, 2018
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
650164
Daughtry Park
01:00 PM
1
A10 vs A25
Butts County DLS - Shurtz
0
vs.
HCSA Harris - BRU14
9
Bracket - Saturday, October 20, 2018
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
650211
Hope Church
11:00 AM
1
A49 vs A10
Sacred Heart United 2005
10
vs.
Butts County DLS - Shurtz
0
Bracket - Saturday, October 27, 2018
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
650227
North Mount Carmel Park
05:00 PM
04
A26 vs A10
HCSA Herman - BRU14
5
vs.
Butts County DLS - Shurtz
1
Bracket - Monday, November 05, 2018
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
650253
North Mount Carmel Park
07:00 PM
01
A24 vs A10
HCSA Brackett - BRU14
vs.
Butts County DLS - Shurtz
Bracket - Saturday, November 10, 2018
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
650291
Hope Church
01:00 PM
1
A45 vs A10
RAFB UNITED U14
vs.
Butts County DLS - Shurtz